20230706 1 klub dzieciecy wydrzynTrwają kolejne etapy robót budowlanych związanych z realizacją inwestycji pn.: „Budowa budynku zero emisyjnego z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii z przeznaczeniem na klub dziecięcy i przedszkole w miejscowości Wydrzyn”. 

Obiekt budowanego klubu dziecięcego i przedszkola został docieplony a w wewnątrz trwają montaże systemów ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji i rekuperacji. Niebawem ruszą robotu związane z zagospodarowaniem terenu wokół obiektu oraz prace montażowe placu zabaw. 

Przypominamy, że w ramach realizacji inwestycji powstanie budynek z przeznaczeniem na przedszkole dla dwóch grup dzieci oraz klub dziecięcy wyposażony w system ogrzewania poprzez pompę ciepła, rekuperację i klimatyzację oraz instalację fotowoltaiczną o mocy 50 kW. W budynku poza pomieszczeniami dla dzieci będą zlokalizowane kuchnia, stołówka, świetlica oraz pomieszczenia biurowe i węzeł sanitarny.

Planowany termin budowy oraz wykończenia obiektu określono na styczeń 2024 r., uruchomienie pełnej funkcjonalności budynku nastapi w roku szkolnym 2024/2025.

Łączna wartość inwestycji po przetargu wyniosła 7 721 495,83 zł, koszt nadzoru inwestorskiego wyniesie 120 000 zł.

Gmina Czarnożyły na realizację tej inwestycji otrzymała promesę finansową z Programu inwestycji Strategicznych - Polski Ład w wysokości 6 840 000,00 zł.

Zdjecia z postępów prac budowlanych.

logo polski lad small

 

logomikroporady

 

 gops logo