b_200_150_16777215_00_images_2018_2018-03-19-wielkanocne-stroiki-04.jpgPrzed Świętami Wielkiej Nocy w Publicznej Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Czarnożyłach odbył się konkurs ogłoszony przez Samorząd Uczniowski na oryginalny stroik wielkanocny. Prace uczniów zostały zaprezentowane na szkolnym korytarzu, a ten na złość zimie, która w tym roku nie chce nas opuścić, stał się wiosennie kolorowy i radosny. 

Prac było wiele, wszystkie bardzo ładne i starannie wykonane. W stroikach ukazywały się między innymi zające zrobione ze słomy i siana. W dekoracjach znajdowały się także małe pisklęta i kolorowe pisanki. Uczniowie wykonując kompozycje chcieli przywołać wielkanocny nastrój i z pewnością im się to udało. Dzięki tym stroikom poczuliśmy już klimat nadchodzącej wiosny i zbliżających się wielkimi krokami Świąt Wielkanocnych. Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni dyplomami, a jury wybierze trzy miejsca w kategorii klas starszych i trzy miejsca w kategorii klas młodszych, biorąc oczywiście pod uwagę samodzielność wykonania stroików oraz materiały z jakich zostały one wykonane.
Dyrekcja oraz cała społeczność szkolna zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Czarnożyły do obejrzenia stroików wielkanocnych od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 16.00 w auli szkoły podstawowej i holu gimnazjum. Wystawę będzie można podziwiać do wtorku 27 marca 2018 r.