b_200_150_16777215_00_images_2018_2018-03-18-babicniec-gok-czarnozyly-078.jpgW dniu 18 marca 2018 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Czarnożyłach z okazji Dnia Kobiet zorganizowano spotkanie zatytułowane „Babiniec”. 


Organizatorzy na tegoroczne spotkanie przygotowali mnóstwo atrakcji, zarówno tych muzycznych, wokalnych, jak i tanecznych. Liczną grupę uczestników koncertu powitała Dyrektor GOK w Czarnożyłach p. Joanna Kałdońska i zaprosiła do obejrzenia przygotowanego programu artystycznego.
Jako pierwsza zaprezentowała się Czarnożylska Orkiestra Dęta, która pod batutą p. Ireny Siorek wykonała wiązankę utworów rozrywkowych. Kolejno na scenie pojawili się uczestnicy zajęć rytmicznych lokalnego ośrodka. Następnie podopieczni Piotra Sitarskiego oraz gościnnie Kacper Koszyk wyśpiewali utwory nawiązujące tematyką do Święta Kobiet. Niespodzianką tegorocznego „Babińca” był występ młodzieży z klas miejscowego gimnazjum. Uczniowie przedstawili humorystyczne scenki i skecze pt.: „Amaro”, „Rolnik szuka żony”, „My Słowianie”, Odwiedziny rodziców” i „Wyruszamy na zakupy”, które do łez rozbawiły publiczność.
Artystycznym podsumowaniem wydarzenia był występ grupy gitarowej prowadzonej przez instruktora ośrodka kultury – p Bartłomieja Walęckiego, której męska część dodatkowo wykonała przebojowy utwór „Miłość w Zakopanem” .
Na zakończenie uroczystości Wójt Gminy Czarnożyły – Andrzej Modrzejewski pogratulował artystom udanego występu oraz z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom złożył serdeczne życzenia.