IMG 3026 festyn rodzinny wydrzynDnia 19 września 2021 r. w miejscowości Wydrzyn na terenie przyległym do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej odbył się „Rodzinny Festyn dla każdego”. Organizatorami wydarzenia były członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Wydrzynie z przewodniczącą Agnieszką Jędrysiak na czele przy współpracy miejscowych strażaków. 

Liczna grupa mieszkańców Wydrzyna oraz całej gminy mogła liczyć na mnóstwo przygotowanych atrakcji. Wydarzenie rozpoczęto od godziny 14, za oprawę muzyczną odpowiedzialni byli Małgorzata i Piotr Sitarscy. Dla najmniejszych uczestników organizatorzy udostępnili bezpłatne zabawy na dmuchanym zamku, atrakcje z animatorem zabaw oraz mega bańki mydlane. Nie zabrakło straganów z artykułami dla dzieci i młodzieży. Natomiast wyśmienite ciasta oraz fast-foody oferowały na swoim stoisku panie z koła gospodyń, ponadto uczestnicy mogli liczyć na ciepłą kawę lub herbatę.
Dodatkową atrakcją festynu była możliwość wykonania pomiaru ciśnienia, saturacji oraz poziomu cukru we krwi. Ponadto ratownicy medyczni udzielili obszernego pokazu wykonywania podstawowych czynności ratujących życie człowieka. Dla zainteresowanych został udostępniony fantom szkoleniowy, na którym można było przeprowadzić resuscytację krążeniową poszkodowanego.
Festyn rodzinny w Wydrzynie zorganizowany został również pod hasłem #szczepimy się. Dla osób które nie przyjęły jeszcze szczepionki przeciwko COVID-19 przygotowano punkt szczepień z preparatem Pfizer oraz Johnson&Johnson. Dla zaszczepionych członkinie KGW wręczały drobne upominki.
Liczna frekwencja na festynie była okazją do spotkań i rozmów uczestników wydarzenia i to wszystko w rodzinnej i wesołej atmosferze. Sprzymierzeńcem imprezy była pogoda, która choć wrześniowa to bez deszczu. Serdeczne gratulacje i podziękowania za tworzenie życia kulturalnego w sołectwie i gminie.

logomikroporady

 

 gops logo