b_200_150_16777215_00_images_2019_2019-10-03-zlote-gody-117.jpgMałżeństwo to wspólnota życia. To dom. To praca. To troska o dzieci. To także wspólna radość i rozrywka.papież Jan Paweł II
Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek. 


Szesnaście par małżeńskich z terenu Gminy Czarnożyły świętowało w dniu 3 października 2019r. „Złote Gody”, czyli okrągły jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego.

Z tej okazji w Gminnym Ośrodku Kultury w Czarnożyłach odbyło się uroczyste spotkanie z dostojnymi Jubilatami, przygotowane przez pracowników Urzędu Gminy Czarnożyły.

Uroczystego aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonali Wójt Gminy - Andrzej Modrzejewski oraz Starostwa Wieluński – Marek Kieler.
Medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” wręczono dla:

 1. Krystyny i Jana Bułków
 2. Krystyny i Jana Ciachów
 3. Zofii i Mieczysława Chałupników
 4. Zdzisławy i Henryka Drosińskich
 5. Wiesławy i Zdzisława Gmyrków
 6. Wiesławy i Jana Kuźników
 7. Zofii i Józefa Kuzdaków
 8. Leonardy i Jerzego Łabęckich
 9. Janiny i Wiesława Misiów
 10. Marianny i Stanisława Sobczaków
 11. Natalii i Alojzego Sobczaków
 12. Haliny i Edwarda Wirowskich
 13. Barbary i Józefa Włodarczyków
 14. Teresy i Henryka Włodarczyków
 15. Janiny i Teofila Wojtuniaków
 16. Zofii i Bogdana Zwiechów

Dodatkowe życzenia, upominki, pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty dostojnym jubilatom wręczyli: Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego – Andrzej Chowis, Radny Powiatu Wieluńskiego – Andrzej Łebek oraz pracownicy Urzędu Gminy Czarnożyły. Nie zabrakło również okolicznościowego tortu oraz symbolicznego toastu.
Część artystyczną uroczystości zapewnili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czarnożyłach pod kierownictwem dyrektora placówki – Urszuli Łebek
Życzymy Szanownym Jubilatom trwania w tej pięknej miłości i wyrażamy głęboki szacunek za pokonanie trudów jakie życie przynosi każdej rodzinie.

logomikroporady

 

 gops logo