b_200_150_16777215_00_images_2020_2020-01-06-orszak-trzech-kroli-102.jpgW dniu 6 stycznia 2020 r. uroczystości święta Objawienia Pańskiego zwane tradycyjnie dniem Trzech Króli, w Gminie i Parafii Czarnożyły rozpoczęły się inscenizacją z Narodzenia Chrystusa, które w kościele parafialnym pw. św. Bartłomieja Ap. w Czarnożyłach zaprezentowali uczniowie oraz opiekunowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Wydrzynie. 

Mszę Świętą w intencji parafian i gości oraz uczestników Orszaku Trzech Króli celebrował ks. Marek Jelonek. Następnie wszyscy zgromadzeni przy kościele mieszkańcy gminy i parafii wyruszyli barwnym orszakiem ulicami Czarnożył. Przemarsz obejmował drogę krajową nr 45, ulice Łazową, Cmentarną, Ogrodową, drogę krajową przez Zapłocie i Centrum do stajenki betlejemskiej przy kościele.

W asyście strażaków ochotników oraz przy wsparciu policji orszak prowadzony był przez gwiazdę, a za nią konno jechały dwie amazonki oraz trzej królowie, każdy w odrębnej bryczce. Kolejno osiołki ciągnęły powóz oraz podążali licznie zgromadzeni na orszaku mieszkańcy w barwnych koronach. Uczestnicy przemarszu z muzyką i śpiewem kolęd dotarli do stajenki betlejemskiej gdzie złożono dzieciątku dary: złota, mirry i kadzidła oraz ofiarę modlitwy.
Tegoroczny Orszak Trzech Króli w Czarnożyłach zakończył się podsumowaniem kierowanym z ust proboszcza parafii - ks. Marka Jelonka oraz Wójta Gminy Czarnożyły – Andrzeja Modrzejewskiego. Z przesłaniem pokoju, miłości, radości w zgodzie i bez wojny ks. proboszcz oraz wójt gminy wypuścili dwa białe gołębie żeby przyniosły pokój dla naszych rodzin, parafii, gminy, całego państwa i świata.
Wydarzenie Orszaku Trzech Króli w Czarnożyłach wpisało się już w tradycję święta Objawienia Pańskiego. Dzięki zaangażowaniu władz samorządowych, duchowieństwa, kultury, nauczycieli, uczniów, druhów ochotników, mieszkańców, parafian oraz ludzi dobrej woli orszak cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Relacja z występów jasełkowych w kościele w Czarnożyłach oraz Orszaku Trzech Króli

logomikroporady

 

 gops logo