b_200_150_16777215_00_images_2019_2019-03-16-turniej-szachowy-05.jpgW dniu 16 marca 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Czarnożyłach odbył się turniej szachowy o Puchar Wójta Gminy Czarnożyły. W turnieju wzięło udział 10 uczestników. Sędzią turnieju był pan Waldemar Wolniaczyk. 

Rywalizacja rozgrywała się systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w tempie 10 min+5s na zawodnika. Gwaracją zajętego miejsca była liczba zdobytych punktów, a także skrócony i pełny Bucholz, Progress oraz wynik bezpośredniej partii.

Fundatorem pamiątkowych wyróżnień był Wojt Gminy Czarnożyły - Andrzej Modrzejewski. Dla zawodników na podium w kategorii żeńskiej i męskiej ufundowano pamiątkowe puchary, najmłodsi otrzymali statuetki. Ponadto trójka najlepszych szachistów uzyskali nagrody rzeczowe w postaci bonów na książki ufundowane przez Powiatowe Zrzeszenie LZS w Wieluniu oraz Gminne Zrzeszenie LZS w Czarnożyłach. Dla pozostałych uczestników przygotowano nagrody pocieszenia.

Nagrody oraz puchary i dyplomy wręczyli wspólnie: Wójt Gminy Czarnożyły - Andrzej Modrzejewski, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Czarnożyłach - Joanna Kałdońska oraz członek zarządu Ludowego Zespołu Sportowego Wydrzyn - Gabriel Kowalczyk.