b_200_150_16777215_00_images_2018_2019-01-06-trzech-kroli-70.jpgUroczystości Święta Objawienia Pańskiego zwane potocznie dniem Trzech Króli w Czarnożyłach rozpoczęły się od jasełek, które zaprezentowane zostały przez uczniów i rodziców Szkoły Podstawowej w Czarnożyłach podczas Mszy Świętej w kościele parafialnym pw. św. Bartłomieja Ap. w Czarnożyłach.


Następnie wszyscy zgromadzeni wyruszyli barwnym orszakiem ulicami Czarnożył. Przemarsz obejmował drogę krajową nr 45, ulice Łazową, Cmentarną, Ogrodową, drogę krajową przez Zapłocie i Centrum do stajenki betlejemskiej. W asyście strażaków ochotników orszak prowadzony był przez gwiazdę, a za nią konno podążali trzej królowie oraz liczna grupa mieszkańców przebranych w kolorowe peleryny i korony. Uczestnicy przemarszu z muzyką i śpiewem kolęd dotarli do stajenki betlejemskiej gdzie złożono dzieciątku ofiarę modlitwy.
Po zakończeniu orszaku w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się noworoczny koncert kolęd i pastorałek. Na scenie zaprezentował się zespół Opojowianie, kolejno wystąpiły dzieci z koła muzycznego prowadzone przez Piotra Sitarskiego w repertuarze piosenki o tematyce świątecznej. Nie zabrakło również zimowego tańca w wykonaniu dzieci uczęszczających na zajęcia p. Klaudii Szkudlarek. Kolejnym punktem wydarzenia był występ wokalno-instrumentalny młodzieżowego zespołu „Spontan” pod kierownictwem Bartłomieja i Karoliny Walęckich. Ostatnią na scenie pojawiła się poszerzona o nowych artystów Czarnożylska Orkiestra Dęta pod batutą p. Ireny Siorek w wykonaniu kilku tradycyjnych kolęd i pastorałek. Również przy akompaniamencie orkiestry Aleksandra Tataruch i Wiktoria Jędrysiak zaśpiewały najpopularniejsze kolędy. Dużym zaskoczeniem dla wszystkich widzów był występ najmłodszego uczestnika zajęć gry na instrumentach dętych, który po dwumiesięcznej nauce zaprezentował kolędę Pójdźmy wszyscy do stajenki.
Podsumowaniem spotkania były podziękowania oraz noworoczne życzenia dla wszystkich uczestników od Wójta Gminy Czarnożyły – Andrzeja Modrzejewskiego oraz słodki poczęstunek przy kawie i herbacie.

logomikroporady

 

 gops logo