b_200_150_16777215_00_images_2018_2018-11-26-konkurs-krasomowczy-06.jpgW dniu 26 listopada 2018 r. w Gimnazjum w Czarnożyłach odbył się okolicznościowy apel szkolny zorganizowany z okazji niecodziennego sukcesu jednego z wychowanków tutejszej placówki oświaty. 


Uczeń klasy trzeciej Gimnazjum w Czarnożyłach – Kryspin Sandak zdobył pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Młodzieży Gimnazjalnej zorganizowanym w dniach 23-25 listopada 2018 r. przez PTTK Oddział w Legnicy.
Podczas uroczystego apelu z rąk p. Alicji Śnietury - dyrekcji placówki, Kryspin Sandak otrzymał puchar i dyplom oraz przyjął gratulacje i okolicznościowy upominek od Wójta Gminy Czarnożyły – Andrzeja Modrzejewskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Czarnożyły – Jerzego Łabęckiego i Sekretarza Gminy – Piotra Kędzi.
Słowa uznania i gratulacji przedstawiciele samorządu gminnego kierowali również w stronę opiekuna finalisty – p. Elżbiety Moczygęby. Za sukcesem Kryspina Sandaka stoi mnóstwo pracy, upór w dążeniu do perfekcji oraz szczególna umiejętność sprawnego i jasnego wyrażania swoich myśli.
XIX konkurs krasomówczy w Legnicy stał na bardzo wysokim poziomie, uczestnicy mieli do zaprezentowania w określonym czasie przygotowany przez opiekuna tekst oraz przedstawienie swoimi słowami myśli przewodniej z wylosowanego od jury tekstu.
Kryspin Sandak szczególnie przypadł do uszu jurorom, gdyż w finale konkursu otrzymał najwyższe noty od wszystkich oceniających.
Serdeczne gratulacje dla Mistrza Polski w krasomówstwie oraz życzenia dalszych sukcesów.