W ramach projektu lokalnego pod nazwą "Współpraca międzypokoleniowa - wyposażenie zaplecza kuchennego remizy OSP Wydrzyn oraz realizacja Dnia Seniora" w dniu 13 października 2018 r. w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Wydrzynie zorganizowany został Dzień Seniora. 


Uroczystość okazała się dobrą okazją do zwrócenia uwagi na najstarszych mieszkańców gminy oraz integracji międzypokoleniowej. Wśród przybyłych gości
niepowtarzalna atmosfera nie była jedynie zasługą spotkania o charakterze integracyjnym, przyczynił się ku temu również bogaty program artystyczny. Seniorzy tego dnia mieli okazję przyjrzeć się występowi uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej z Wydrzyna pt. „Piosenki z dawnych lat”. Na scenie pojawiła się również młoda solistka z Wydrzyna – Wiktoria Jędrysiak.

W ramach projektu zakupiono również szafę chłodniczą, zastawę obiadową oraz pochłaniacz pary. Wyposażenie zaplecza kuchennego pozwoli zwiększyć liczbę przedsięwzięć kulinarnych, związanych z kultywowaniem tradycji lokalnych kuchni polskiej. Projekt stwarza warunki do działania i rozwoju sołectwa Wydrzyn.
Ostatnia część wieczoru została przekazana w ręce seniorów. Przy smacznym poczęstunku przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich z Wydrzyna, miłej atmosferze oraz zabawie tanecznej dojrzali mieszkańcy gminy przełamali stereotypy związane z postrzeganiem starszych ludzi. Inicjatywy takie jak Dzień Seniora pokazują jak olbrzymi potencjał drzemie w starszych mieszkańcach Gminy Czarnożyły.