b_200_150_16777215_00_images_2018_19062018czarnozyly43.jpgTradycyjnie co roku w Gminie Czarnożyły z okazji przywitania nadchodzącego lata na terenie rekreacyjno sportowym odbywa się festyn. Tegoroczne wydarzenie połączone było z jubileuszem 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnożyłach. Obchody święta miejscowych strażaków odbyły się bezpośrednio przed oficjalnym rozpoczęciem festynu. 

Kolejno Wójt Gminy Czarnożyły – Andrzej Modrzejewski wraz z Dyrektorem GOK Joanna Kałdońską oraz przedstawicielem zrzeszenia sportowego Remigiuszem Konadorów uroczyście dokonali otwarcia festynu i przedstawili jego program. Imprezę prowadziła p. Alina Frejusz, która zapowiadała kolejne atrakcje przygotowane przez organizatorów. Dla najmłodszych animatorzy z Akademii Twórczej Zabawy „A Kuku!” zaoferowali nie lada rozrywkę, ponadto zapewniono przejażdżki kucykiem i na koniu, dmuchańce, bańki mydlane i liczne przekąski. Na scenie swoje umiejętności zaprezentowały dzieci z koła piosenki ośrodka kultury pod opieką Piotra Sitarskiego, wystąpiła również Czarnożylska Orkiestra Dęta pod batutą Ireny Siorek oraz Młodzieżowy Zespół Muzyczny prowadzony przez Bartłomieja Walęckiego i Karolinę Ciężką. Na deskach parkietu zaprezentowały się podopieczne Klaudii Szkudlarek w tańcu nowoczesnym Zumba oraz Mażoreteki Viva ze Strzelec Wielkich. Gościnnie na scenie wystąpiła Wiktoria Jędrysiak i Kacper Koszyk oraz kapela podwórkowa z Ostrówka.
W trakcie festynu nagrodzono również sportowców, którzy uczestniczyli w Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Czarnożyły. Najlepsza okazała się drużyna z Wydrzyna, drugie miejsce zajęli piłkarze z Czarnożył, a trzecie z Łagiewnik. Nagrody dla wszystkich zawodników oraz najlepszych drużyn wręczył Wójt Gminy wraz z przedstawicielami Gminnego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Czarnożyłach.
Jako gwiazda wieczoru wystąpił zespół Menelaos, a po nim Błażej Pietrzak prowadził dyskotekę do późnych godzin nocnych.
Wszyscy obecni mogli rozkoszować się wspaniałym domowym jedzeniem przygotowanym przez: stowarzyszenie „Aktywni Razem” z Czarnożył oraz okolicznych Kół Gospodyń Wiejskich z Czarnożył, Gromadzic, Wydrzyna i Łagiewnik.