b_200_150_16777215_00_images_2018_2018-01-21-dzien-babci-i-dziadka-psp-lagiewniki-13.jpgŚwięto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Czarnożyły z tej okazji przygotowali uroczyste przedstawienia i spotkania. 

W niedzielę 21 stycznia 2018 roku na sali remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kątach odbyło się spotkanie zorganizowane przez Publiczną Szkołę Podstawową w Łagiewnikach i rodziców uczniów tej szkoły.  Swoją obecnością zaszczyciło organizatorów ponad sto babć i dziadków. Na wstępie pani dyrektor Sylwia Marciniak powitała wszystkich ciepłymi słowami a szczególnie Wójta Gminy Czarnożyły - Andrzeja Modrzejewskiego, sołtysa miejscowości Kąty - Wacława Golańskiego, proboszcza Parafii Raczyn - ks. Marcina Knagę, proboszcza Parafii Czarnożyły - ks. Marka Jelonka oraz wszystkie Babcie i Dziadków, rodziców, nauczycieli i całą społeczność uczniowską. Pani dyrektor złożyła serdeczne życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta. Następnie przedstawiciel rady rodziców - Sylwia Włodarczyk z rady rodziców skierowała także ciepłe słowa pod adresem wspaniałych gości. W pięknie udekorowanej sali dzieci z szkoły w Łagiewnikach przedstawiły jasełka. Następnie najmłodsze dzieci z klasy pierwszej w imieniu wszystkich wnucząt złożyły babciom i dziadkom gorące życzenia w postaci wierszy. W trakcie uroczystości mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Uczniowie naszej szkoły zadedykowali również piosenkę pt „ Nasi kochani Babcia i Dziadek”. Naszą uroczystość uświetnił uczeń klasy czwartej Aleksander Kubiak, który zagrał na keyboardzie walczyka. Uczniowie klasy drugiej na koniec w krótkiej scence przypomnieli wszystkim o zachowaniu bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych. Wójt Gminy Czarnożyły Pan Andrzej Modrzejewski podziękował za występy i złożył wszystkim Babciom i Dziadkom życzenia z okazji ich święta. Do życzeń dołączył się także proboszcz Parafii Czarnożyły ks. Marek Jelonek w imieniu swoim oraz księdza Parafii Raczyn Marcina Knagi. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami. Były to piękne laurki z życzeniami oraz cudowne lampiony. Na koniec części artystycznej dzieci zaprosiły wszystkich do wspólnego poczęstunku przygotowanego przez rodziców i do zabawy , która przyniosła wszystkim dużo radości.

Natomiast w dniu 23 stycznia 2018 r. na auli szkoły podstawowej w Czarnożyłach przedszkolaki z zerówki dla swoich Babć i Dziadków również przygotowały muzyczno-wokalne przedstawienie. Łzy wzruszenia płyneły z oczu zaporszonych gości podczas wręczania przez najmłodszych okolicznościowych laurek i pamiątek. Podsumowaniem spotknia był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców wychowanków. 

Zdjęcia z spotkania w OSP Kąty. Fot. Publiczna Szkoła Podstawowa w Łagiewnikach

Zdjęcia z spotkania w Publicznej Szkole Podstawowej w Czarnożyłach