b_200_150_16777215_00_images_2017_2017-07-23-jubileusz-100-lat-OSP-Lagiewniki-29.jpgW dniu 23 lipca 2017 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Łagiewnikach obchodziła jubileusz 100-lecia powstania jednostki. Uroczystość rozpoczęła się zbiórką pocztów sztandarowych, zaproszonych gości oraz druhów z gminy Czarnożyły i powiatu wieluńskiego na parkingu Kościoła Filialnego w Łagiewnikach. Prowadzeni przez orkiestrę dętą z Naramic uczestnicy obchodów marszowym krokiem udali się pod remizę miejscowej OSP, gdzie proboszcz parafii Raczyn – ks. Marcin Knaga celebrował Mszę Świętą polową w intencji jednostki z Łagiewnik. Następnie rozpoczęła się część oficjalna uroczystości. 

Z fragmentów odczytanej kroniki wszyscy zebrani dowiedzieli się o początkach powstania jednostki w Łagiewnikach oraz o ich działalności przez okres 100 lat. Kolejno uhonorowano sztandar jednostki oraz dla ochotników wręczone zostały honorowe, złote, srebrne jak i brązowe medale za zasługi dla pożarnictwa. Druhom z najdłuższym stażem wręczono odznaczenia za wieloletnią służbę w szeregach OSP. Wyrazem wdzięczności dla osób wpierających działalność jednostki z Łagiewnik były pamiątkowe statuetki.

W przemówieniach okolicznościowych głos zabrali: Wójt Gminy Czarnożyły – Andrzej Modrzejewski, Przewodniczący Rady Gminy – Jerzy Łabęcki, Starosta Wieluński – Andrzej Stępień, Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego – Andrzej Chowis, Zastępca dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP Wieluń - mł. bryg. Jarosław Konieczny oraz Prezes Zarządu Gminnego OSP RP w Czarnożyłach – dh. Dariusz Marciniak. Zaproszeni goście składali gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów w społecznej służbie oraz przekazali okolicznościowe listy gratulacyjne i upominki.
Końcowym punktem uroczystości była możliwość złożenia pamiątkowych wpisów do kroniki jednostki, a w godzinach wieczornych organizatorzy przygotowali zabawę pod gwiazdami.