Drukuj

20220601 001 powiatowy rajd rowerowyW dniu 1 czerwca 2022 r. został zorganizowany Powiatowy Rajd Rowerowy - integracja środowisk samorządowych i młodzieżowych, który swe zakończenie miał na terenie rekreacyjnym w Czarnożyłach. 

Z inicjatywy samorządu szkolnego Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu, Starostwo Powiatowe w Wieluniu wraz z Urzędem Gminy Czarnożyły oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Czarnożyłach został zorganizowany rajd rowerowy którego celem była integracja środowisk samorządowych i młodzieżowych.

Powiatowy Rajd rozpoczął się przed siedzibami intstytucji, szkół i urzędów skąd szlakami rowerowymi powiatu wieluńskiego dotarli do Czarnożył na teren rekreacyjny przy szkole podstawowej. 
Rowerowych przedstawicieli ZSZ nr 2 w Wieluniu, I i II Liceum ogólnolształcącego w Wieluniu, urzędów gmin z Ostrówka, Białej, Wierzchlasa, Skomlina, Osjakowa, Czarnożył, Kół Gospodyń Wiejskich z Raczyna i Wydrzyna oraz Starostwa Powiatowego w Wieluniu przywitali organizatorzy rajdu.
Zarówno Starosta Wieluński - Marek Kieler, jak i Wójt Gminy Czarnożyły - Andrzej Modrzejewski wraz z Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Czarnożyłach oraz Naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Wieluniu - Zenonem Kołodziejem rozpoczęli integracyjne spotkanie.
Organizatorzy przygotowali poczęstunek serwowany przez członkinie stowarzyszenia "Aktywni Razem w Czarnożyłach" a o oprawę muzyczną zadbał zespół muzyczny "Reaktywacja" z Czarnożył.
Podczas uroczystości pracownicy starostwa powiatowego zorganizowali liczne konkursy i zabawy. Ukoronowaniem rajdu było wręczenie dla uczetników pamiątkowych statuetek oraz złożenie podpisów na symbolicznym plakacie.

Celem powiatowego rajdu rowerowego była: