Drukuj

20220531 001 jubileusz 50 lat malzenstwaMałżeństwo to wspólnota życia. To dom. To praca. To troska o dzieci. To także wspólna radość i rozrywka.- papież Jan Paweł II
Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek. 

Dziewiętnaście par małżeńskich z terenu Gminy Czarnożyły świętowało w dniu 31 maja 2022 r. „Złote Gody”, czyli okrągły jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego.

Z tej okazji w Gminnym Ośrodku Kultury w Czarnożyłach odbyło się uroczyste spotkanie z dostojnymi Jubilatami, przygotowane przez pracowników Urzędu Gminy Czarnożyły.
Uroczystego aktu wręczenia medali nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonali Wójt Gminy - Andrzej Modrzejewski oraz Starostwa Wieluński – Marek Kieler.

Medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” nadano dla:

 1. Marii i Ireneusza Bednarków
 2. Marianny i Zdzisława Budendorfów
 3. Haliny i Tadeusza Boryczków
 4. Danuty i Jana Kołodziejów
 5. Teresy i Henryka Kozików
 6. Danuty i Kazimierza Komendów
 7. Wojciecha Kujdy
 8. Wiesławy i Andrzeja Lewandowskich
 9. Heleny i Stanisława Lemańskich
 10. Ireny i Ireneusza Łebków
 11. Heleny i Kazimierza Łuczaków
 12. Janiny i Bogdana Marciniaków
 13. Krystyny Wolnej-Misiak i Zbysława Misiaka
 14. Zdzisławy i Antoniego Pasieków
 15. Wandy i Kazimierza Pietrzaków
 16. Danuty i Stanisława Spychałów
 17. Krystyny i Henryka Szymańskich
 18. Stanisławy i Mieczysława Ulasów
 19. Henryki i Józefa Włodarczyków

Dodatkowe życzenia, upominki, pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty dostojnym jubilatom wręczyli: Poseł na Sejm RP – Paweł Rychlik, Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego – Andrzej Chowis, Przewodniczący Rady Gminy Czarnożyły – Jerzy Łabęcki oraz pracownicy Urzędu Gminy Czarnożyły. Nie zabrakło również okolicznościowego tortu oraz symbolicznego toastu.
Część artystyczną uroczystości zapewnili uczniowie z klasy piątej Szkoły Podstawowej w Czarnożyłach pod kierownictwem Pani Katarzyny Gmerek
Życzymy Szanownym Jubilatom trwania w tej pięknej miłości i wyrażamy głęboki szacunek za pokonanie trudów jakie życie przynosi każdej rodzinie.