Drukuj

b_200_150_16777215_00_images_2020_2020-08-30-dozynki-kosciol-01.jpgW dniu 30 sierpnia 2020 r. gminno-parafialne dożynki odyły się w kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła w Czarnożyłach. Słowo Boże wygłosił i Mszę Świętą dziękczynną za plony ziemi celebrował ojciec Krystian Ostrowski w asyście proboszcza parafii Czarnożyły ks. Marka Jelonka oraz proboszcza parafii Raczyn ks. Marcina Knagi. W związku z panującą na terenie kraju pandemią koronawirusa Sars-Cov-2 uroczystości dożynkowe ograniczono wyłącznie do Mszy Świętej. 

Symboliczny chleb, wypieczony z tegorocznych zbóż, na ołtarz złożyli starostowie tegorocznych dożynek:  pani Justyna Morka i pan Janusz Giełzak. Prowadzący mszę świętą oraz asystujący eucharystię w swoich przemówieniach dziękowali za pracę i wytrwałość rolników. Wójt Gminy Czarnożyły - Andrzej Modrzejewski wyraził słowa uznania i podziękowania dla wszystkich rolników za owoc ich pracy, szczególnie w obliczu panującej pandemii. Następnie złożył serdeczne życzenia zdrowia i wytrwałości na kolejny rolniczy rok. 

Uroczystości dożynkowe odbyły się w wśród przepięknych dekoracji wykonanych przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Czarnożyłach.